Історія бренду Zara

Історія бренду Zara

Zara входить у групу Inditex, до якої належать Pull&Bear, Bershka, Stradivarius та інші бренди.

До біса школу

Амансіо Ортега, засновник бренду Zara, кинув школу у 12 років. Одного дня він з мамою зайшов до магазину й почув, як чоловік на касі сказав їй, що більше не може давати продукти у борг. Цей випадок настільки вразив 12-річного хлопчика, що той залишив навчання у школі й пішов працювати асистентом у магазин-ательє, аби сім’я більше не бідувала. У 17 років Амансіо перейшов до компанії La Maja, де зустрів майбутню дружину.

Набравшись досвіду, хлопець вирішив, що настав час працювати над своєю справою. Разом із братом Антоніо він заснував компанію GOA. Його зведена сестра й перша дружина шили стьобані халати, що були на піку популярності. У 1963 році вся родина працювала у невеличкій майстерні, поки Амансіо не наважився на сміливий крок — зайнявся експортом одягу інших іспанських виробників. А вже у 1975 він відкрив у рідній Ла-Коруньї перший магазин Zara.



Вихід у світ

У 1979 році Амансіо об’єднав усі компанії у групу Inditex. У 80-х вся Іспанія заповнилась його магазинами. Та цього було мало. Ортега мріяв завоювати Париж, Нью-Йорк та всі модні столиці світу. І він зробив це. Чоловік плакав, наче дитина, дивлячись на довжелезні черги людей, які стоять годинами, аби придбати стильні речі.

Усі працівники компанії ретельно вивчали модні журнали, щоб вибрати для пошиття найбільш стильні й потрібні фасони. Магазини Zara задовольняли потреби жінок. Амансіо розумів, що треба розширюватись. У 1991 році він створив Pull&Bear — повсякденний одяг для молоді. Згодом Ортега купив Massimo Dutti, де вдягались і чоловіки, і жінки. У 1998 році з’явилась Bershka, а за нею до групи увійшов Stradivarius — рай для тінейджерів. Аксесуари почали продаватись у магазинах Uterqüe у 2000-х.

Створити нову колекцію, наповнену модними кольорами, в Inditex можуть за лічені дні.



6 правил спілкування з клієнтом, які діють у компанії:

1.Працюй з приємним виразом обличчя.

2.Усміхайся, стоячи за касою.

3.Тримай у руках ручку.

4.Менеджер має бути зацікавлений у клієнтах.

5.Примірочні — важлива точка у процесі продажів.

6.В усьому магазині варто проявляти терпіння.