Тож придбай у буфеті кілька простих інгредієнтів і разом з ТЕТ приготуй найсмачніше, що може запропонувати полтавська земля.
Галушки
Дивилися “Вечори на хуторі близь Диканьки”? Ох і смачно там Пацюк їв галушки зі сметаною. Галушки — страва, з якою полтавщину асоціюють найбільше. У Полтаві біля садиби Івана Котляревського навіть є пам’ятник галушкам. Їх можна додавати в супи, а також їсти окремо з різними начинками. Найпопулярніші: м’який сир, яблука та шкварки.
Рецепт галушок надзвичайно простий:
Візьми 2 яйца, 3 склянки борошна, 0,5 чайної ложки солі, 0,5 чайної ложки соди та склянку кефіру. Пропусти борошно через сито, насип згори соду і трохи присип борошном. Потім поступово влий кефір і старанно перемішай. Коли маса стане однорідною, додай яйця та сіль і знову змішай. Тісто готове.
Постав каструлю з підсоленою водою на вогонь. Коли вода закипить, вкинь зліплені галушки,відвари протягом 4 хвилин і відкинь їх на друшляку. Готово. Галушки можна їсти як з солодкою, так і з солоною начинкою, так що креатив, як забажаєш.
Затірка
Затірка або качана каша — надзвичайно поживна та ситна страва, яку готували на свята і під час важких робіт. Сьогодні її не зустрінеш так часто, хіба що в маленьких селах, які ще не забули традиційну кухню. Але затірка - проста та смачна каша, її варто спробувати.
Для приготування затірки візьми 400 гр борошна, 1 яйце та 1 столову ложку солі і замішай круте тісто. Круте — значить дуже густе, тверде і гарно вимішане. Поклади тісто в дерев’яну миску, присипану борошном, і розтирай його доти, доки не утворяться невеликі кульки.
Кульки вкинь в окріп або юшку, за смаком додай зажарку з цибулі, варене куряче м’ясо, картоплю. Затірка вважається готовою, коли нагору спливають кульки з тіста. Заправ смальцем або вершковим маслом і смакуй!
Лемішка
Універсальна страва, яку можна їсти і як кашу, і смажити коржики, наче з тіста. Лемішку вживали під час посту, так як вона смачна, проста у приготуванні і універсальна. Іван Котляревський навіть згадував лемішку в “Енеїді” і називав її троянською стравою. Правда, у Івана Петровича троянці були родом з Полтави, так що нічого дивного.
Теж хочеш відчути себе справжнім троянцем? Тоді візьми 100 гр гречаного борошна і трохи обсмаж його на пательні. При цьому обов’язково помішуй, щоб не утворювалися грудочки. Пересип борошно в каструлю з підсоленим окропом і вари до стану густої в’язкої каші. Обсмаж сало, порізане соломкою, на сковорідці — його бери за смаком, додай в кашу і повари ще 5 хвилин. Потім пересип лемішку у форму для запікання, змащену смальцем, і постав у духовку на півгодини.
Перед подачею посип зеленню і швидше берися за ложку, а то все без тебе з’їдять!
Підкріпився? Тоді вперед, адже тепер тебе чекає далека дорога — завтра будемо мандрувати усією Полтавською областю, щоб знайти пам’ятник Пацюку з галушками, попити цілющої води з мінеральних джерел та помилуватися на качок на миргородських калюжах.