Навіщо козакові чуб?
Козаки були релігійними людьми, вірили в Бога. Їхня покровителька — Покровська Богоматір, яка накриває чарівним покривалом козаків перед боєм. Воно захищає від меча ворога. Так от, козаки хоч і були віруючими людьми, але точно не вважали себе праведниками. За їхні вчинки, казали вони, дорога одна — до чорта в пекло. Але ж і смажитися там цілу вічність не хочеться. Тому чоловіки повністю голили голови, але залишали довгий чуб. Для того, щоб Бог, якщо змилується над ними, міг витягнути козаків за чуби з пекла.
А традиція голити голову прийшла від язичників. На всіх зображеннях тих часів прадавні божества були повністю поголені або з коротким волоссям. Тому лиса голова була ознакою божественності, неймовірної сили. Ось так, у козаків християнство та язичництво чудово вживалися разом.
Чарівний дракон
На півночі острова Хортиця є печера Зміїна, непомітна неозброєному оку. Вхід можна побачити лише з води, а потрапити всередину здатен лише досвідчений скелелаз. Легенда говорить, що раніше в печеру був вільний вхід і там жив великий вогнедишний дракон. Він був охоронцем Запорізької Січі і залишив печеру лише після того, як Січ знищили у 1775 році. А може не залишив?
Кілька відчайдухів намагалися проникнути в печеру, щоб дізнатися, що ховається у темряві, але так і не повернулися. Місцеві вважають, що їх вбив дракон, який не зміг вирватися з полону скель.
Камінь бажань
Майже як джин, але виконує бажання тільки молодих жінок. Півтисячоліття тому дівчину хотіли видати заміж за багатого пана. Тоді як вона кохала молодого і бідного козака, якого не схвалювали батьки. Щоб не одружитися на нелюбі, дівчина стрибнула у човен і вирішила поплисти до любого на Запорізьку Січ. Але раптом піднялася буря і човник почало кидати на пороги. “Що буде, те й буде” — подумала дівчина і втратила свідомість. Коли вона прокинулася, то побачила, що лежить на одинокому острові посеред Дніпра. В цей момент дівчина зрозуміла, що рятунку немає, і попросила небеса: “Якщо не можеш мені дати щастя, то перетвори мене краще на камінь”.
З того часу на Совутиній скелі є камінь незвичної форми, до якого їздять молоді дівчата і загадують сокровенні бажання. Головне — підійти до каменя, поговорити, довіритися і сміливо просити. Адже у коханні лише сміливі отримують все.
Як тобі такі легенди? ТЕТ знову складає валізи, щоб загадати бажання біля легендарного каменю і проплисти повз печеру дракона. А ще, щоб познайомитися з запорізькими зірками. Ти з нами?