Всі знають, що вживання йогурту чи селедки після закінчення терміну придатності може викликати отруєння, але як бути з отрутою? Що буде з нею після того, як завершиться строк її реалізації?
Точна відповідь залежатиме від того, про яку саме отруйну речовину йде мова та від строку її зберігання.
Наприклад, якщо це буде ціанід, то навіть через багато років після закінчення терміну придатності їм можна буде отруїти когось. Взагалі, майже всі неорганічні отруйні речовини, такі як сулема, солі талію та свинцю можуть зберігатися доволі довго, не змінюючи при цьому своїх токсичних властивостей. А от білкові органічні токсини реагують з повітрям, тому через деякий час отруйними бути припиняють. До таких речовин відносяться зміїна отрута, ботокс і т.д.
Дещо витривалішими, але все ж не вічними є фосфорорганічні отрути, такі як зарін та карбофос, токсичності яких, за різних умов зберігання, може вистачати на термін від 2 до 200 років. Майже не змінюються в процесі тривалого зберігання хлорорганічні речовини, а тому, наприклад, ДДТ та діоксини будуть отруйними дуже довго.
Судячи з цього можна з упевненістю сказати, що отрута, в якої закінчився термін придатності, або не змінює своїх властивостей, або стає менш небезпечною.