Юшка
Будь готовий до навали страв з риби. Миколаївська область славиться сотнями варіантів приготування риби. Але це приємний обов’язок – дегустувати смакоту.
Потрібно:
- Риба — 600 г
- Картопля — 2 шт
- Цибуля — 2 шт.
- Морква — 2 шт.
- Лавровий лист, перець, сіль — за смаком
- Петрушка — для прикраси
Приготування:
Звари овочевий бульйон. Для цього очисти одну цибулину та морквину, додай чорний перець і вари до кипіння, додай лавровий листочок, зменш вогонь, щоб бульйон ще 10 хвилин покипів. В цей час почисть цибулю та моркву, що лишилися, і поріж їх на чвертькільця, а картоплю подрібни на кубики. Тепер до риби. Помий рибину, очисть від нутрощів та луски, ще раз промий і поріж на шматки товщиною в 5 см.
З готового бульйону витягни цибулю, моркву та лавровий лист, поклади рибу, знову доведи до кипіння. Після цього вари ще 10 хвилин. Тепер додай картоплю та порізані цибулю з морквою, вари протягом 15 хвилин і не забувай знімати піну. В готову юшку насип порізану петрушку та перець. Смачного!
Консервована риба з часником
Миколаївська область має вихід до моря, так що страви з риби — мастхев на кожному столі. Миколаївські рибні консерви можна готувати і без часнику, але це вже буде не так гостро-небезпечно. Раптом хтось захоче тебе сьогодні поцілувати? Така собі російська рулетка. Занотовуй рецепт.
Потрібно:
- Банки 1 л — 2 шт.
- Кришки — 2 шт.
- Салака — 1 кг
- Сіль — 2 ч.л.
- Лавровий лист — 2 шт.
- Рослинна олія — 2 ст.л.
- Чорний перець, запашний перець — за смаком
Приготування:
Промий, почисти рибу та поріж її шматочками. Рибу посоли, гарно все перемішай та протушкуй на маленькому вогні протягом 2-3 годин. Тим часом простерилізуй банки над парою протягом 10 хвилин і прокип’яти кришки. На дно кожної банки поклади по лавровому листочку, чорний та запашний перець. Згори виклади шарами рибу, в кожну банку влий по столовій ложці олії.
Тепер постав банки у каструлі з кип’ятком так, щоб вода діставала до горлечка банки. В такому стані прокип’яти банки протягом 10 хвилин, а після цього закатай. Консерви можна їсти одразу, але смачніші вони через місяць-півтори, коли настояться.
Сластьони
Назва така, що одразу розумієш — ну точно десерт. І солооодкий як мед. Існує багато варіантів, як готувати сластьони, ТЕТ пропонує спробувати класичний рецепт.
Потрібно:
- Борошно — 6 склянок
- Тепле молоко — 2 склянки
- Яйця — 3 шт.
- Дріжджі — 1 упаковка
- Олія — для обсмажування
- Цукрова пудра — для присипки
Приготування:
Змішай борошно, молоко, яйця та дріжджі і заміси тісто. Залиш на годину в теплому темному місці підійти і можна готувати. В невелику каструлю налий олію і доведи до кипіння. Тепер в киплячу олію кидай невеликі кульки з тіста і обсмажуй їх. Коли кулька сплила — значить, готова. Готові кульки обвалюй у цукровій пудрі або іншій смачній присипці. Наприклад, кориці.
З такими сластьонами ТЕТ сам стає сластьоною. Щоб не спокушати себе і ненароком не переїсти рухаємося далі — до визначних місць Миколаївщини.