Всі, мабуть, чули про те, що саме завдяки освоєнню космосу людство сьогодні має шарикові ручки та навігатори, що працюють завдяки супутникам. Проте на цьому перелік корисних речей, які з’явилися в нас саме завдяки космонавтиці, далеко не закінчено.

Тефлон

Тефлон винайшли ще в 1938 році, проте саме його використання в якості теплоізоляційного матеріалу для космічних кораблів згодом відкрило людству тефлонові пательні. Крім того, ця речовина зараз використовується у виробництві підшипників, тканин та навіть штучних суглобів.

Штучне серце

Цей безперечно корисний винахід став можливим завдяки розробці величезних насосів, які в лічені хвилини переправляють сотні тон палива у двигуни космічних кораблів. Принцип дії та основні конструктивні деталі паливних насосів “Шаттлу” науковці продублювали в мініатюрному пристрої, який зараз дозволяє людині з вадами серця дожити до трансплантації донорського органу.

Сонячні батареї

Будівництво супутників забезпечило неймовірний поштовх до розвитку новітніх технологій з виробництва сонячних панелей. Вже декілька десятків років така батарея є в кожному калькуляторі, а з недавнього часу люди масово почали купляти та встановлювати на дахах своїх помешкань сонячні панелі для автономного енергопостачання.

Бездротові інструменти

Астронавтам було дуже незручно користуватися в умовах космосу приладдям з довжелезними дротами. Перші спеціальні інструменти були створені для місячної місії корабля Apollo. Зараз бездротові шуруповерти, дрилі, перфоратори та інші електроінструменти полегшують життя мільйонів людей. До того ж їх можна придбати в кожному будівельному гіпермаркеті.

“Блискавки” та “липучки”

Ці елементи одягу давно вже стали звичними для нас, тож люди часто навіть не замислюються, яка історія пов’язана з їхньою появою. Насправді “блискавку” вигадали ще в 1914 році, а "липучку" – в 1948. Проте справжня популярність прийшла до них лише після того, як ці деталі почали активно використовувати під час створення одягу для космонавтів. Тепер всі ми можемо дуже зручно та швидко розстібати та застібати одяг та взуття, кріпити до рюкзаків додаткові кармани та робити багато інших побутових речей набагато легше та простіше.