Аероліт

Аероліт — мила назва для літального апарату. Уяви діалог: “Сьогодні я лечу в Берлін на аероліті, набридли вже ці поїзди”. Шкода, що людина на аероліті політати не зможе, хіба що цей політ стане останнім. Аероліт — це кам’яні метеорити, які в самоті літають Всесвітом.

Байсинг  

Як серйозний науковець-дослідник, ТЕТ в алфавітному порядку розглядає усі поняття. На черзі байсинг, або процес формування галактик. Так, байсинг звучить простіше та крутіше. Можливо, ціль місії зірконавтів в тому, щоб задокументувати байсинг і розкрити загадку утворення Всесвіту? Хтозна... 

Біла діра

Є і такі. Ти, мабуть, чув про чорні діри. Вони є в центрі кожної галактики, завдяки їм зірки не розлітаються космосом, а тримаються в одному місці. В центрі нашої галактики є надмасивна чорна діра, яка поступово засмоктує в себе всі об’єкти. Не хвилюйся, Земля знаходиться дуже далеко від діри. 

Так от, саме з білих дір утворюються чорні. Через руйнування зірок спочатку виникає біла діра, проходить ряд перетворень і стає чорною. Можливо, вона просто переходить на темну сторону? 

Декретний час

Так, ТЕТ нічого не наплутав, це не про вагітність і декретну відпустку. Уявляєш собі вагітну зірку, яка взяла декретний час? Ми от не дуже, тому пішли в бібліотеку розбиратися, що ж це таке. Декретний час — час одного земного поясу. Пам’ятаєш, в кожному куточку Землі різний час, і для зручності планету поділили на кілька часових поясів. Кожен з них має декретний час. 

Оріоніди

Твої очі сяють, наче оріоніди. За такий комплімент можна і на край світу їхати. Головне тільки не дізнатися, що оріоніди — це метеоритні потоки. Твої очі, як метеоритні потоки — вже не так романтично, як вважаєш? ІОНА на Вітю за таке точно б образилася. 

Перший день в космосі пройшов вдало, як вважаєш? Тоді полетіли далі — будемо смакувати шашликом з альдебаранини, туманною кашею та іншими космічними смаколиками