Перед тим, як людині дозволять полетіти в космос, вона має пройти десятки різних перевірок. Ціллю цих екзаменів є визначення прихованих нахилів та психологічної витривалості кандидата. Після вивчення історії найбільш резонансних жартів та розіграшів від астронавтів, ТЕТ впевнений, що їх ще й додатково тестують на наявність почуття гумору.

Одним з найбільш відомих знавців космічних пранків вважається Оуен Герріот, який постійно розігрував колег на Землі. Одного разу він посеред перелічення нудних технічних даних з борту раптом промовив: “Пекло знаходиться всередині сонця. Ми бачимо, як палають мертві. Ми бачимо пекло!” Далі Герріот продовжив читати офіційний звіт.

Проте, свій найбільш відомий розіграш цей астронавт провернув в 1973 році. Сміливець тоді працював на орбітальній станції “Скайлеб” де йому, судячи з усього, було доволі нудно. Щоправда, цей розіграш Герріот підготував заздалегідь. В подорож із собою Герріот прихопив диктофон, на який записав декілька фраз від своєї дружини. Це йому було потрібно ніби-то для того, аби чути голос коханої навіть на орбіті.

Одного разу, виходячи на зв’язок із Центром управління польотами в Г’юстоні, він вирішив розіграти офіцера Роберта Кріппена. Астронавт підніс до передавача диктофон та ввімкнув його. Між пристроєм та офіцером відбувся наступний “діалог”:

– “Скайлеб”, це Г’юстон, як чутно?

– Доброго дня, Г’юстон, – відповів веселий жіночий голос. – “Скайлеб” слухає.

Офіцер на Землі був шокований. Тому він вирішив уточнити.

– Хто біля передавача?

– Боб, це Хелен, дружина Оуена.

Деякий час офіцер мовчав. Потім запитав:

– Що ти там робиш?

– Вирішила хлопцям поїсти приготувати. Свіженького, домашнього.

Після цього Г’юстон мовчав десь біля хвилини. А потім зв’язок обірвався. Мабуть, нерви офіцера не витримали такого навантаження.

Проте не лише Герріот відомий своїми витівками в космосі. Авторами ще одного доволі відомого розіграшу були члени екіпажу “Салют-6” Попов та Рюмін. Під час сеансу відеозв’язку із ЦУП вони неочікувано попросили співрозмовників зачекати ще хвилинку. На Землі не могли зрозуміти: ці двоє – єдині учасники експедиції, на кого вони ще можуть чекати? Проте саме в цей момент з глибини станції неочікувано виплив… третій космонавт! Рюмін в цей час нервово сказав: “Ну ось, ти знову запізнюєшся!”. Виявилось, що жартівники просто накачали повітрям один зі своїх скафандрів.

Хочеш більше вибухового космічного гумору? Не переймайся, вже зовсім скоро ТЕТ забезпечить тебе кілотоннами неймовірних зіркових жартів. Пам’ятаєш, що 5 листопада відбудеться прем’єра серіалу “Зірконавти”?