Мабуть, кожна людина у творчій професії хоча б раз стикалася із викраденням власного контенту та порушенням авторського права. Проте, хоча професіонали й відчувають жахливу образу та купу негативних емоцій у відповідь на таку несправедливість, говорити про це чомусь не прийнято.

Ми впевнені, що обговорювати проблеми важливо, адже саме це допомагає не лише знаходити однодумців, але й підвищувати обізнаність наших колег у власних правах.

ТЕТ підтримує ініціативу #зачепило та ділиться думками членів нашої команди щодо питання викрадення контенту.

Генеральний продюсер ТЕТ Вікторія Шульженко впевнена, що знати свої права важливо не лише для того, щоб їх захищати, а й для того, що не вбити в собі митця: “Іноді тотальна безграмотність наших людей робить неможливою будь-яку творчість. Щороку на пітчингу ідей учасники відбору дуже переймаються щодо того, що їхні ідеї вкрадуть. Через це деякі люди навіть відмовляються від участі, хоча насправді ніхто не планує нічого красти, звичайно ж. Ми навпаки організуємо все це щоб знайти талановитих людей із крутими ідеями та дати їм цікаву роботу. Красти ідеї в нашому випадку просто нерозумно, адже за ідеєю має стояти той, хто буде відстоювати її та розвивати. Тож я вважаю, що просувати в маси інформацію щодо авторських прав важливо не лише заради безпеки, але й для того, щоб дійсно круті проекти з великим потенціалом не були поховані під чиїмось матрацом”.

Креативний продюсер каналу Роман Лукін розповів про те, як раніше виглядало авторське право в Україні та поділився своїми сподіваннями щодо подальшого розвитку законодавства та свідомості українців: “Я вважаю, що захист авторських прав — це величезна проблема на нашому ринку. Ми лише зараз починаємо потроху звикати, що взагалі може існувати поняття інтелектуальної власності. Десь 15 років тому, коли я починав працювати в цій галузі, люди взагалі в більшості своїй вважали, що музика, відео чи тексти не належать нікому. Тоді в проектах на телебаченні дуже часто використовували чужий контент, і це вважалося нормою, адже ніхто не міг уявити, що якась світова компанія може засудити невеличкий український канал. Ми з ними були ніби в паралельних світах. Але потім правовласники почали звертати увагу на українські продукти, і я пам’ятаю який галас в індустрії був після перших судів та мільйонних штрафів. Зараз ми звикаємо жити в правовому полі, поважати авторські права інших та вивчаємо свої. І це дуже круто, як для індустрії в цілому, так і для кожного спеціаліста окремо. Проте нам ще є куди розвиватися в цьому напрямку, і я сподіваюся, що скоро законодавство в нашій країні буде регулювати такі важливі питання. Тоді виробникам контенту буде простіше захищати власні права на інтелектуальну власність, а всім іншим буде зрозуміло навіщо потрібно платити за контент”.

Маркетинг директор ТЕТ Тетяна Свєтлова впевнена, що від звички красти контент страждають усі: і виробники аудіовізуальної продукції, і її споживачі. “Через те, що всі у нас звикли до шари, ми маємо просто купу проблем. Від піратства страждають усі. По-перше, індустрія просто не може розвиватися, коли люди не отримують пристойної оплати за свою працю. Тому ми не маємо свого крутого кіно та серіалів, тому ми поки що просто неспроможні зробити свою “Гру престолів”. По-друге, страждають від цього і глядачі, адже використовуючи піратські копії продуктів, вони приречені споживати контент поганої якості. Тобто для того, щоб наша індустрія запрацювала на новому рівні, всі мають відчути свою відповідальність та навчитися цінувати роботу один одного”.

Хочеш також висловити свою думку щодо цієї проблеми, поділитися власною історією, пов'язаною з викраденням контенту, чи почути позицію інших професіоналів? Переходь за посиланням на офіційну сторінку соціального челленджу #зачепило та допоможи Україні вийти на шлях креативної економіки!