Інтервальне голодування або Intermittent fasting – це особлива схема харчування, умови якої дозволяють їсти лише декілька годин на добу. Існує кілька варіантів інтервального голодування: дехто дозволяє собі їсти 8 годин на день, комусь достатньо 4, а деякі адепти цієї дієти харчуються лише по понеділках, середах та п’ятницях. В години чи дні, коли їсти дозволяється, вживати можна будь-які продукти. В інший час можна лише пити воду та, в деяких варіантах посту, овочеві та фруктові соки.
Зараз інтервальне голодування популярне серед мешканців Кремнієвої долини. Топ-менеджери, програмісти та стартапери влаштовують корпоративні на групові голодування.
Навіщо їм це?
Окрім того, що інтервальне голодування допомагає схуднути, така схема харчування, за словами її прибічників, дозволяє людині розвинути свої розумові здібності, використовуючі приховані ресурси організму.
Як це працює?
В 2016 році японський вчений Йосинорі Осумі отримав Нобелівську премію з медицини та фізіології за вивчення процесу аутофагії. Цей процес дозволяє живим клітинам позбуватися дефектних білків, а швидкість його протікання напряму залежить від рівня енергії в цих клітинах. Коли клітина голодує і отримує недостатньо енергії вона легше відкидає накопичене сміття та використовує його в якості джерела енергії. Осумі ставив свої досліди на голодуючих дріжжах, проте мешканці Кремнієвої долини залюбки скористалися його методом задля покращення свого стану.
І які результати?
Більшість з тих, хто тестував на собі схему інтервального голодування, відмітили суттєве покращення самопочуття. Зміни частіше за все стосувалися якості сну, емоційного стану протягом дня, хронічних хвороб та інтелектуальних здібностей. Так, один із найбільш відомих адептів інтервального голодування Фін Лібін, що працює CEO студії з розробки штучного інтелекту, так відзивається про свій досвід: “В мене завжди гарний настрій та великий запас енергії. Я відчуваю себе здоровішим, ніж раніше. Рішення спробувати інтервальне голодування було одним з найкращих в моєму житті”.
Все нове – добре забуте старе
Як би ми зараз не ганялися за модними тенденціями, проте більшість з них була давно відома нашим пращурам. Так, традиція їсти лише після заході сонця протягом одного місяця в році (Рамадан) вже багато століть є однією з фундаментальних в мусульманському середовищі, а періодичні голодування, також відомі як розвантажувальні дні, активно використовували мешканці давньої Греції. Тобто інтервальне голодування вже давно допомагає людству почуватися краще і бути стрункішими.
Звичайно, ця теорія досить сильно розходиться із рекомендаціями дієтологів про п’ятиразове харчування дрібними порціями. Проте, якщо ти маєш міцне здоров’я і не боїшся експериментувати, то можеш спробувати обидва способи і обрати той, що найкраще підійде саме тобі.