ТЕТ продовжує рубрику “Твоя Країна У” і вирушає з Полтавщини до Львова.

Зегар

Ця штука знадобиться для слідкування за часом. Зегаром місцеві кличуть наручний годинник. Громадський транспорт у Львові та по області їздить регулярно лише до 9 вечора, потім подорожувати містом можна лише на таксі. 

Якщо не хочеш протринькати усі шістаки (гроші) на роз’їзди — не забудь взяти з собою зегар. 

Когут 

У Львівській області є все: від собору Святого Юра, затишних кав’ярень та фабрик кави до величних гір. Щоб встигнути відвідати ці місця, треба прокидатися раніше. Думаєш вирішити проблему будильником? Не сміши, всі його вимикають і сплять далі. А от молодого півня-когута вимкнути не так і просто. 

Поки прицільно кидатимеш в нього камінням — якраз прокинешся. 

Курдупель 

І ось ти в тролейбусі, розрахувався додатком за допомогою QR-коду за проїзд, стоїш такий щасливий і втішений високою якістю обслуговування. І тут якийсь… низькорослий чоловік прямо-таки віддавлює тобі ногу. Львів’яни і на цей випадок придумали слово. Курдупель.

Говорити треба зневажливо і з наголосом на другий склад. 

Никати

Якщо ти у Львівській області вперше, ти точно загубишся. Вузенькі мощені вулиці міст поступово переходять у гірські стежинки, а потім в траси. Не соромся запитати дорогу у місцевих, а то так і будеш никати (тобто шукати дорогу) ще вічність. 

P.S. Гугл Мепс тобі допоможуть лише в містах. Вирушив в гори — не відставай від гіда. Він тобі і Гугл Мепс, і мама, і тато під час поїздки. 

Потрава

Насичені прогулянки вимагають багато калорій. Не забудь, у вівторок ми поговоримо про смачненьку та поживну лемківську кухню. А поки запам’ятай: якщо офіціант пропонує цимесну потраву, то він не отруїти хоче, а смачно нагодувати. 

Паща

Найприємніше — в кінці. Полтавщина насмішила нас пикою трактористів та маленьких дівчат, а Львівщина — пащею. “Відкрий пащу, тут цимесна кашка” — мабуть саме так у Львові мами умовляють дітей поїсти. 

Озброївся знаннями? Тоді давай у вівторок теліпатися на кухню готувати потрави, а то так і з голоду недовго померти.