Допіру

“Допіру ти був юнаком, аж раптом вже дорослий чоловік”. Таку фразу можна часто почути від родичів у бік молодих чоловіків. Адже чужі діти швидко ростуть, тому вчорашній шестирічний племінник сьогодні вже повнолітній молодик. І допіру — означає тільки що, нещодавно. 

Не встиг зморгнути оком, а вже щось сталося. 

Насурмити

Якщо дівчина прийшла на танці з насурмленими губами та бровами, добра не чекай. У неї точно є на тебе плани. Навіть не так — Плани. Жартуємо. Насурмлені — це нафарбовані. А всі знають прикмету: дівчина з яскравим макіяжем на танцях — один чоловік перестане бути холостяком цього вечора. 

Копаниця

Тут усе просто — коли не знаєш, як назвати предмет, познач його за видом діяльності. Припустимо, що копаницею можна копати. Але копати можна і вилами, та навіть сапкою. Добре, не будемо мудрувати, копаниця, або ж лопата, завжди має бути в господарстві.

Навіть якщо живеш в квартирі на 30 поверсі.

Посестра

Щось точно буде про родичів. Насправді, це дуже красиве слово, яке ріднить людей, що не мають кровного зв’язку, але мають духовний. Посестра — найближча подруга, якій можна довірити все, запитати поради, попросити підтримки. 

Яке твоє улюблене слово у цій підбірці? Не обирай надто довго — вже у вівторок будемо їсти чернігівські традиційні страви. І за стіл краще сідати голодним, щоб більше спробувати.