Останнім часом у естетичній медицині для лікування різних захворювань та усунення недоліків шкіри все частіше використовують чарівні здатності лазерних променів. Сьогодні ТЕТ допоможе тобі розібратися з усім різноманіттям процедур з використанням лазерів та підкаже коли і за яких обставин тобі може знадобитися ця, безумовно, корисна технологія.

Переваги лазерних методів

Роками дерматологи по всьому світу шукали дієвий метод, який дозволяв би коригувати рубці, видаляти зморшки та лікувати різні шкірні поблеми з мінімальним ризиком побічних ефектів. Саме естетична лазерна терапія і стала тим ідеальним рішенням, яке дозволяло швидко, майже безболісно та безпечно вирішувати найбільш розповсюджені естетичні проблеми. Більш того, з часом ця технологія розвинулася настільки, що зараз лазерна терапія є ще й однією з найбільш доступних.Сучасні лазерні системи зараз можна знайти у більшості міст України, а ціни на подібні процедури за останні кілька років суттєво знизилися, що дозволяє користуватися цими технологіями майже всім.

Як це працює?

Лазерна апаратура дозволяє усувати різні шкірні недоліки з мінімальним пошкодженням здорової шкіри, що майже нівелює ризик появи ускладнень та косметичних дефектів. Цікаво, чому цей метод такий безпечний? Все завдяки тому, що лазер може створювати світлові хвилі специфічної довжини. Ці хвилі будуть взаємодіяти лише з обраними тканинами, не проникаючи глибше, ніж потрібно. Таким чином, правильно підібраний і налаштований лазер, впливає безпосередньо на дефект, не торкаючись сусідніх тканин та ніяк не ушкоджуючи весь організм людини.

Якими бувають лазери?

У медицині використовують два типи лазерів: низької та високої потужності. 

Лазери високої потужності також називають хірургічними лазерами. Вони здатні змінювати стан тканин на будь-якій глибині, що дозволяє без видимих слідів лікувати, наприклад, рубці та глибокі зморшки. Крім того, вони можуть знімати верхній шар шкіри на певній ділянці та робити ще багато чого, що дозволяє використовувати їх як у естетичній медицині, так і у лікувальній справі. 

Лазери низької потужності діють саме на глибокі шари шкіри, ніяк не впливаючи на зовнішні. Ці лазери називають терапевтичними. 

Для чого використовують терапевтичні лазери?

 • Зменшення набряків та болей, пов’язаних з ними.
 • Покращення структури волосся та боротьби з його випадінням.
 • Покращення кровообігу та нормалізації дії сальних залоз.
 • Лікування методом акупунктури.
 • Зменшення та усунення запальних процесів у шкірі.

Для чого використовують хірургічні лазери?

 • Усунення видимих проявів капілярного малюнку на шкірі та лікування варикозу.
 • Видалення пігментних та родимих плям, папілом, шкірних новоутворень.
 • Видалення зморшок.
 • Покращення кольору обличчя.
 • Вирівнювання рельєфу шкіри.
 • Видаленні рубців та шрамів.
 • Видалення татуювань.

Про що потрібно знати перед проведенням лазерних процедур?

Головне — пам’ятай, що конкретні рекомендації щодо лікування лазером має надавати безпосередньо кваліфікований лікар. Саме спеціаліст має вирішувати який тип лазеру може бути використаним в конкретній ситуації, скільки потрібно сеансів для повного вирішення проблеми та чи можна взагалі використовувати лазери в цьому конкретному випадку.

Також важливо знати, що сучасні дерматологи та науковці забороняють видаляти за допомогою лазерів родимки. Справа у тому, що під час лазерного видалення певних тканин, з клітин просто випаровується вся волога, тож на місці колишнього дефекту лишається пласка пляма. Аби уникнути ризику розвитку онкологічних захворювань шкіри, кожна видалена родимка має бути досліджена під мікроскопом, а після лазерного видалення досліджувати просто нічого.

Зазвичай, після лазерних процедур рекомендують деякий час утриматись від засмаги та використовувати сонцезахисні засоби при кожному виході з дому (навіть якщо на вулиці зима).