Станція з вивчення іоносфери

Літосфера, біосфера, атмосфера, гідросфера — наче все. Немає ніякої іоносфери, на уроках географії не розказували. Так от, іоносфера — це шар повітря над Землею, в якому концентруються електрони та радіація. Для вивчення цього явища під Харковом збудували станцію, яка не працює з часів набуття незалежності. 

Приваблює туристів вона через те, що на фоні 25-метрової антени, купи радарів та сітки можна зробити дуже круті фото. Екскурсій на станцію не проводять, об’єкт закритий, тому, якщо хочеш побачити пейзаж із фільму про Зону-52 (міфічна військова база в США, де вивчають інопланетян), не йди через центральний вхід.  

Where to go: с. Зміїв, Харківська область. 

Цукровий замок 

Ні, замок не розтане, якщо піде дощ, і цукор до кави доведеться просити у офіціанта, від стін кристаликів не відколупаєш. Фортецю так називають через те, що її перший власник був цукровим магнатом. Тому й побудував білосніжний замок, наче не з цегли, а з пресованого цукру. 

Навколо замку розбили чудовий парк з мостами та бесідками. Ну і як же без легенди? Але про це завтра, сьогодні про красу. 

Where to go: смт. Шарівка, Харківська область 

Кицівська пустеля 

Якщо у тебе немає часу на Сахару

В Україні є кілька пустель, і майже всі знаходяться на півдні, біля моря. Вітри там віють сильніше, дерев навколо немає, і грунт вивітрюється. Але одна така красуня є на Харківщині. Кицівська пустеля знаходиться всього в 35 кілометрах від Харкова, так що від цивілізації відриватися не потрібно, а от тишею та спокоєм насолодитися можна. 

Площа пустелі невелика і загубитися важко. В Кицівській пустелі живуть кілька видів тварин та комах, яких немає більше ніде в Україні, хоч верблюдів поки і не водиться. 

А коли надивишся на краєвиди міні-Сахари — поруч є ліс та невелика річка. 

Where to go: с. Кицівка, Харківська обл. 

Парк ім. Горького 

ТЕТ, ну ти ж обіцяв нічого типового, а тут парк! Ну як так? Тому що Харківський парк ім. Горького — це український Діснейленд, в якому знайдуться розваги для всіх. Даша і Крістіна настільки круто розважаються там, що навіть забувають зняти для тебе влог, стільки там вражень. 

Там є зона атракціонів, паркова частина, доглянуті клумби і найбільше колесо огляду в Україні. З його висоти ти побачиш увесь Харків, майже як на листівці. 

Where to go: метро Університет, м. Харків

Далі — більше, ТЕТ розкриє всі секрети та легенди Слобожанщини. До зустрічі в четвер!