Осінь з її вітрами та дощами — справжнє випробування для шкіри, волосся та настрою. Проте розслаблятися ще не час — попереду зима, яка принесе нам похмуре небо тижнями та небезпечні для краси морози. Що ж робити? Може, закритися в квартирі та впасти в сплячку аж до квітня?

Краще поповнити скарбничку знань інформацією про рятівні вітаміни та мікроелементи та використати наукові відкриття на користь свого здоров’я та краси. Уважно читай та запам’ятовуй. Якщо все зробиш правильно, то в новорічну ніч виглядатимеш не гірше ніж після двотижневого відпочинку на березі теплого моря.

1. Вітамін Д
Цей вітамін виробляється в нашому організмі під впливом сонячного світла. Саме зараз твій організм вже відчуває нестачу корисної речовини, що проявляється підвищуваною втомлюваністю та зниженням працездатності. Продається в будь-якій аптеці, коштує копійки, а як бонус — дозволяє зберегти здоров’я серцево-судинної системи та зміцнити кістки.

2. Омега 3
Люди з проблемами кровообігу та зниженим артеріальним тиском в холодну пору року нерідко страждають від проблеми холодних кінцівок. Якщо ти всюди мерзнеш та не можеш зігрітися навіть в теплій ванні — тобі може допомогти ця чарівна жирна кислота. Науковці з Університету штату Меріленд довели, що наявність в раціоні омега-3 пришвидшує циркуляцію крові та дозволяє забути про проблему льодяних рук та ніг. До речі, саме риб’ячий жир вважається тією добавкою, яку майже всім можна використовувати без перерви весь рік.

3. Глютамін
Восени та взимку люди зазвичай тяжіють не лише до гарячих та поживних страв, а й до солоденького. За відсутності сонця та тепла нам дуже хочеться себе чимось порадувати, проте така пристрасть не принесе тобі нічого крім зайвих кілограмів. Дослідники з американського університету Міссурі довели, що саме вищеназвана амінокислота може знижувати середньодобову потребу людини в солодкому. Де ж вони були раніше?

4. Бета-глюкани
Холодна пора року нерозривно пов’язана із застудними захворюваннями. Дослідження, опубліковане в журналі Food and Nutrition Sciences, довело, що щоденний прийом бета-глюканів в добовому дозуванні 900 мг може знижувати ризик прояву симптомів застуди на 25%. Вчені з’ясували, що бета-глюкани стимулюють вироблення лейкоцитів, які є рушійною силою нашої імунної системи.

5. Вітамін С
Але не від застуди, як тебе вчила бабуся, а для здоров’я шкіри губ. Саме вітамін С та рибофлавін можуть знизити сухість шкіри губ та допомогти в захисті краси в осінньо-зимовий період. До такого висновку після довготривалого дослідження дійшли дерматологи з канадського Університету Святого Іакова.