Усі ми звикли відпочивати на морі, ходити на цікаві екскурсії, їздити в гори. Але чи знаєш ти, скільки існує різноманітних видів туризму? Деякі з них дійсно вражають! Читай нашу підбірку найбільш дивних способів відпочинку.

Гастрономічний туризм

Мабуть, найпрекрасніший вид дозвілля. Несмачних кухонь не буває. Гастрономічні тури добре організовані в Чехії, Угорщині, Шотландії, Франції, Італії та Іспанії. Україна також підійде для отримання гастрономічного задоволення: закарпатська кухня, різноманітні сири, вина, борщ та вареники — варіанти на будь-який смак.

Джайлоо-туризм

Чи готовий ти зануритись у життя поселень, у яких немає жодних слідів цивілізації? Джайлоо-туристи відвідують неторкнуті гори, степи, ліси, джунглі та заповідники. Їм цікаво пожити повсякденним життям корінного населення, наслідувати місцеві традиції і ритуали, навчитися чомусь новому: пасти худобу, майструвати глиняний посуд, добувати вогонь без запальнички.

Екологічний туризм

Такий відпочинок підійде тим, кому подобається бути з природою наодинці та збагачуватися духовно. Готелем у цьому випадку слугує намет або хатина в національному заповіднику. Мета — спостерігати за природою якнайближче та не нашкодити.

Караванінг

Каравани — це дома на колесах, дуже зручно! Можна подорожувати не виходячи з дома. Тепер навіть створюють спеціальні комуни-кемпінги для таких караванів. А за кордоном є чимало охочих проміняти квартиру на такий пересувний будинок. Автомобільна подорож без зупинок в готелях, без необхідності користуватися громадським транспортом та з можливістю взяти с собою стільки речей, скільки потрібно — ідеально!

Бекпекінг

Бекпекінг передбачає максимально економний відпочинок. Головні атрибути — гігантський рюкзак та зручний путівник. Бекпекери пересуваються автостопом або громадським транспортом, ночують в хостелах та користуються каучсерфінгом.