Качанівка 

Це єдина садиба, яка збереглася єдиним комплексом. Інші історико-культурні будівлі дійшли до нас вже відреставрованими або все ще зруйнованими. Чому це важливо? Архітектура садиби дозволяє краще зрозуміти ту історичну епоху, коли збудували “Качанівку”. З часу заснування палац майже не змінився, тому його називають “збереженим шматочком раю” на Землі. 

Саме тут творили Тарас Шевченко, Марко Вовчок, Микола Гоголь та Михайло Глінка. Можливо, саме в садибі “Качанівка” Гоголь створив свій знаменитий “Сорочинський ярмарок”. Якщо хочеш долучитися до творчої атмосфери — вирушай у “Качанівку”. 

Де шукати: селище Качанівка, Чернігівська область.

Батурин 

Або, як його ще називають — “остання гетьманська столиця”. Якщо в Чигирині розквітла козацька влада, то в Батурині вона завершилася. Тим не менш, місто зіграло важливу роль в історії українського козацтва. 

В Батурині знаходиться Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» та Батуринська фортеця. Туди входять парк та палац Кирила Розумовського, останнього гетьмана України. У 1824 році палац майже повністю зруйнувала пожежа, її намагалися відреставрувати, після ще кілька пожеж ледь не стерли пам’ятку з лиця, але у 2008 році палац Розумовського перероджений постав з попелу. В прямому сенсі слова.  

Де шукати: м. Батурин, Чернігівська область 

Цукровий завод в Парафіївці 

У 19 столітті це був один з найпотужніших заводів України, а до 2011 року він залишався провідним підприємством краю. Зараз завод не працює, але приваблює туристів незвичним устаткуванням. 

На час свого заснування, підприємство було прогресивним — використовувало парові машини для переробки цукру. Сьогодні це красива будівля на березі річки. 

Де шукати: с. Парафіївка, Чернігівська область 

Пам’ять заповнюється враженнями і це набагато важливіше, ніж рюкзак із сувенірами. Далі ТЕТ їде за новими емоціями — в потойбіччя Чернігівщини.