Тип фізичного навантаження та дієта обираються завжди індивідуально, в залежності від твоїх цілей (схуднути чи набрати м’язову масу), стану здоров’я та вподобань. Проте якщо не вдаватися в подробиці, тренування допомагають нам вбивати обох зайців одночасно: спалювати зайвий жир та нарощувати м’язи. Ефективність тренування залежить також від купи факторів, проте основний критерій для нас — їхня інтенсивність. Хочеш знати скільки калорій спалюють найпопулярніші типи тренувань? Тоді читай далі.

Йога та фітнес

Мало хто може сприймати йогу як ефективний спосіб схуднення. А дарма. Насправді деякі різновиди йоги можуть бути дуже виснажливими. Так, звичайна йога дозволяє спалити за годину занять не більше 200 калорій, проте такі її різновиди, як аштанга-він’яса (динамічний тип) чи бікрам-йога (заняття проходять в сильно прогрітому приміщені) дозволяють схуднути досить швидко. Проте кваліфіковані тренери все ж радять тим, хто хоче кардинально змінити зовнішність, обирати інші типи тренувань, про які ми поговоримо нижче.

Кардіотренування

Інтенсивне кардіо протягом 1,5 годин допоможе тобі спалити близько 800 калорій. Якщо той же час ти займатимешся у спокійному темпі — спалиш 500 калорій. Проте аби досягти таких результатів тобі доведеться добряче підготуватися: в кардіо велику роль грають твоя витривалість та фізична підготовка. Справа у тому, що тут калорії починають спалюватися лише після 20-30 хвилин занять. Тож якщо ти не зможеш протриматися всі півтори години на ногах, результат буде куди нижчим.

Інтервальні тренування

Цей тип занять відрізняється високою ефективністю та дозволяє в короткі строки досягти істотних результатів. ІТ можуть спалювати аж до 900 калорій за годину. Проте завдання інтервальних тренувань не обмежується цим. Насправді навіть після закінчення заняття ІТ твій організм продовжить спалювати жири. Проте це можливо лише за умови дотримання доволі суворих правил харчування. 

Кроссфіт

Ці потужні тренування спалюють дуже багато калорій: від 500 до 1,500 за годину. Кроссфіт це поєднання силових тренувань з кардіо. Калорії тут спалюються навіть під час відпочинку після занять, що й дозволяє кроссфіту бути в топі найбільш ефективних тренувань, але хороші результати будуть можливими також лише за умови наявності в тебе потрібної підготовки. 

EMS-тренування

Наука давно зробила великий крок уперед, тож було б дивно, якщо її досягнення так і не торкнулися б сфери фітнесу. EMS-тренування — це заняття під час яких на твоє тіло діють електричні мікроімпульси, що змушують працювати до 90% м’яз у тілі. Це дозволяє спортсмену витрачати за 20-30 хвилин такого тренування ту ж кількість калорій, що в середньому він витрачав би за 2-3 години у звичайному залі (близько 400 калорій). Крута економія часу для сучасної людини!

Як би там не було, нагадаємо, що кількість витрачених калорій буде індивідуальною у кожному конкретному випадку, тож радимо тобі не зациклюватися саме на цифрах — обирай тип занять які будуть подобатись саме тобі. А ефект від них буде у будь-якому разі, якщо разом із тренуваннями ти не будеш забувати і про контроль над харчуванням.