Душі-охоронці закоханих

Тунель закоханих в Клевані, про який ТЕТ розповідав учора, сам по собі є гарним туристичним манівцем. Але все одно місцеві розповідають легенду, що робить це місце ще більш романтичним. Мовляв, молодій парі закоханих батьки заборонили одружуватися. Але хлопець з дівчиною не могли жити один без одного, тому дуже тяжко сприйняли цю новину. З горя дівчина навіть кинулася в болото, що було поряд з тунелем. Юнак про це не знав, пішов шукати кохану і зник. З тих пір кажуть, що ці душі нещасливо закоханих допомагають іншим парам зберегти їхнє кохання. 

Бункер Коха 

Навколо рейхкомісара України під час Другої Світової Війни Еріха Коха існує багато легенд. Одна з них розповідає про підземелля “Бункер Коха”. Це будівля без вікон, з трьома кімнатами та двома коморами, розташована майже в центрі міста Рівне. Достовірно невідомо, для чого збудували цей бункер і чи користувалися ним взагалі, але місцеві вважають, що під ним знаходяться підземні ходи, якими можна дістатися майже до Берліну. 

Через ці ходи німецькі військові могли без втрат пройти половину Європи і вийти непоміченими та неушкодженими в Україні. 

Вимоглива наречена 

Багато міст в Україні мають легенди, пов’язані із заснуванням. Не відстає і Рівне, обласний центр. В 14 столітті на території Київської Русі жив князь Веліслав, який покохав молоду княжну. Дівчина виявилася з амбіціями і сказала, що не вийде за князя доти, доки він не завоює 100 міст та селищ. Чоловік не відступився перед складним завданням, зібрав військо та пішов у похід. За кілька років виснажливих боїв він завоював 99 міст та сіл, поніс багато втрат і лишився майже без сил. Але попереду ще одне місто, як його підкорити? Через кілька днів на шляху війська з’явилося невеличке село посеред лісу, яке одразу визнало його владу над собою. Село назвали Рівне, так як воно стало рівно сотим у переліку захоплених міст. А що дівчина? Вона оцінила таку наполегливість і згодилася стати дружиною князя. 

Але Рівненська область пишається не лише відважним Веліславом. Тому завтра ТЕТ підсумує подорож розповіддю про найвідоміших мешканців Рівненщини