Привид проклятого кохання  

Іван Мазепа — найбільш неоднозначний гетьман за всю історію козацтва. Церква піддала його анафемі і кожного року на Великдень звучит прокльон душі Мазепи. Дісталося і його коханій Мотрі Кочубей. Вона була його хрещеною донькою, на 30 років молодшою за гетьмана, тому їхнє кохання з самого початку було забороненим та гріховним. В Будинку полкової канцелярії на Чернігівщині гетьман зустрічався з Мотрею, за що дівчину прокляла власна матір. Тому після смерті привид Мотрі блукає будинком, а на Пречисту являється людям і просить осінити хрестом, щоб зняти прокляття. За це дух дівчини обіцяє показати, де знаходяться скарби гетьмана Мазепи. 

Паранормальне село 

В Україні є кілька сіл, що вражають своєю містичною атмосферою та незрозумілими подіями. Одне з таких сіл, Заїзд, є в Чернігівській області. На в’їзді в село постійно ламаються автомобілі, зупиняються годинники або показують неправильний час. Люди, що живуть в селі, часто відчувають слабкість в тілі та запаморочення. Чому вони там досі живуть, незрозуміло. 

Пояснюють всі події перетином різних магнітних полів або таємними військовими випробовуваннями. Коротше, незрозумілі справи кояться в селі біля Прилук. 

Чернігівський Дракула

 

Ще одна історія про козака. Василь Дунін-Борковський був генеральним обозним Війська Запорозького і загинув у бою. Після цього почалися дивні події. Кожного дня опівночі з монастиря, побудованого на кошти Дуніна-Борковського, почала вилітати примарна карета, з якої визирав сам обозний. Щоразу карета повністю облітала володіння чоловіка і лякала людей навколо.

Скоро це всім набридло і місцевий священик разом з головою міста викопали труну з Василем і побачили його як живого ще й із запаленою люлькою в роті. Вирішили вчинити як зі звичайним вампіром: вставили кіл в серце, а тіло поховали біля маєтку. Після цього все затихло. 

Так, колоритні на Чернігівщині виявилися люди, про них навіть легенди складають. Яких же ТЕТ тоді зустріне завтра?