Площа смерті

В Середньовіччі на центральних площах міста катували та страчували злочинців. Це був спосіб залякати можливих бунтарів і полоскотати простому люду нерви. Тому що жилося 400 років тому дуже важко і треба було на щось відволікати людей, щоб не бунтували. А на стратах вони бачили, що є багато тих, яким живеться ще гірше. Точніше, вже не живеться . 

Площа Ринок в Івано-Франківську не стала виключенням. І коли у середині 18 століття там страчували ватажка опришків Василя Баюрака, щось пішло не так. Суддя наказав відтяти йому голову, четвертувати і розвішати частини тіла площею, щоб показати іншим, що стається з непокірними. Найдовше висіла на палі відтята голова. З того часу на площі почали відбуватися дивні речі. Саму ратушу доводилося чотири рази повністю відбудовувати через катаклізми. Місцеві кажуть, що закатований опришок так мститься за жорстоку смерть. 

Кінотеатр на кістках 

Смертельний перегляд 

Радянська влада, будуючи міста за типовими планами, не звертала увагу на місцеві традиції та повір’я. Так, на місці першого у Станіславі кладовища збудували кінотеатр. Для того, щоб просвіщати населення. Вже під час першого кінопоказу стеля повністю обвалилася. Тоді, на щастя, ніхто не постраждав. Але на цьому біди не закінчилися, тому що для будівництва дороги та бруківки будівельники використовували плити з єврейського цвинтаря. В кожній з них знаходиться неупокоєна душа, тому місцеві намагаються обходити площу з кінотеатром стороною. Щоб не накликати на себе гнів померлих за спаплюжені могили. 

Вовчинецькі гори і гріховні монахи  

Івано-Франківщина — гірська область. Тут знаходиться Покутська височина, частиною якої є Вовчинецькі гори. Раніше їх називали Бійними горами через те, що там часто проходили герці між польськими та козацькими загонами. Нагло померлі не відходили в потойбічний світ, а перетворювалися на покручів. Вже давно там ночами почали помічати рептилій з людською головою, крилатих змій та чорну собаку, що розмовляє людською мовою. 

А в ніч на Івана Купала там ходять привиди грішних монахів, б’ють у дзвони та співають пісень. Намагаються так спокутати свої гріхи і потрапити в рай. 

Виходимо з темного лісу підсвідомого і рухаємося далі — до знаменитостей. А то щось надто моторошно стало.