Соло для Соломії

Заспів, приспів і фінал 

Володимир Лис написав “Соло для Соломії” неначе пісню про трагічне кохання на фоні складного для українського народу 20 сторіччя. Ця книга — розповідь про наївну дівчину, яка до кінця свого життя намагалася знайти сімейне щастя. В час, який описує книга, жінка могла бути лише за одним чоловіком, тому головну героїню, Соломію, переслідував ще й осуд громади.  

“Звістка була солодка, як мед, тривожна, як далекий пронизливий звук, що вражає насамперед серце. Звістку вигадала вона сама. А мо’, й не вигадала.”

Роман про те, що найбільша мужність у житті — триматися за власні ідеали незважаючи ні на що. В житті Соломії це було кохання. І заради крихти тепла вона готова була йти до кінця. 

Солодка Даруся

Драма на три життя

Солодка Даруся — дівчина, яку вважають несповна розуму. Чому селяни називають її солодкою? За один льодяник вона продала своїх батьків, сама того не розуміючи. І тепер в покарання за це на неї нападає страшний головний біль, що нищить її особистість. Але в її житті лишається місце і для кохання, і для втрат, і для звичайного побуту. 

“Ви думаєте, що я не сповна розуму, а я лиш не сповна щастя.”

Книга живе одночасно в минулому і в теперішньому Дарусі: Марія Матіос поперемінно розповідає то про дитинство Дарусі, дружбу і смачні льодяники, аж раптом читач опиняється в старій хаті поруч зі знеможеною від болю Дарусею чи на могилі її батьків. 

Століття Якова

Направду добра книжка  

Ця історія розказана з точки зору чоловіка. Він прожив довге життя і пережив 5 могутніх імперій: Російську імперію, ЗУНР, Польську владу, нацистську Німеччину та СРСР. Тепер він мешкає в Україні і за його плечима більше ста років життя. Здавалося б, життя закінчилося, лишилося доживати. Але навіть в такому віці з людиною може статися що завгодно. 

“— Якщо знаєш куди йти, йди… Не бійся заблукати. А раптом ти знайдеш істину?” 

В романі знову переплелися минуле, теперішнє та мрії про майбутнє. Втрачене кохання, викрадена наречена, заборонена любов до іноземної шляхтянки, і все це на фоні величезних світових трагедій. Як  сердечні переживання героя пов’язані з війною та національними нещастями? Володимир Лис доводить, що одна людська доля може вплинути на світ, як змах крил метелика на землетрус. 

P.S. В 2016 році роман екранізували в багатосерійний фільм. Події оживають на твоїх очах. 

Залишенець. Чорний Ворон 

Сучасний героїчний епос 

Більшість літературознавців вважають, що ця книга — загальна історія українського народу в 20 столітті. Але тоді вона була б схожою на підручник з історії і не продавалася б загальним накладом у 300 тисяч примірників. Чорний ворон — особиста історія кожного героя книги, що переплітаються між собою і вишивають загальну канву історичних подій. 

“Яка ж то тяжка річ — не вірити обіцянкам, якщо вони збігаються з твоїми сподіваннями.”

P.S. За книгою знімають чотирьохсерійний фільм. Точна дата релізу поки невідома.

Кожна історія кохання — унікальна. Тому так цікаво читати або спостерігати за закоханими, як вони приймають рішення, що може зруйнувати кохання. Далекі образи літературних героїв втілюються в живих людях, вони боротимуться за своє кохання у третьому сезоні ЛавЛавCаr вже з 15 жовтня.