Леонід Глібов

Хтось каже, що більшість сюжетів байок Леонід Глібов взяв у Езопа і художньо адаптував до українських реалій. Але як каже один античний письменник: “В літературі існує лише один сюжет, все інше — художня обробка”, та й байки у Леоніда неймовірні. Леонід Глібов не тільки писав, а й працював літературним редактором. Він знає все про фінальні правки та палаючі дедлайни в стилі 19 століття. 

Павло Тичина 

“Краще з’їсти кирпичину, ніж учить Павла Тичину” — народну творчість не викорениш ніякими заборонами. І дарма хтось вигадав цей вірш, мабуть він просто ніколи не чув рядків:”Ви знаєте, як липа шелестить, у місячні, весняні ночі. Кохана спить, кохана спить, піди збуди — цілуй їй очі”. Лише цими двома рядками можна підкорити дівчину без курсів пікапу. 

Григорій Верьовка

Сьогодні його знають як людину, на честь якої названо хор. Що ж, це вже непоганий початок. Григорій Гурійович працював диригентом, викладачем та композитором. Він самостійно у 1943 році створив Український державний народний хор. А пізніше цей хор назвали його ім’ям. Все, ланцюжок замкнувся.

Марія Заньковецька

Справжнє прізвище жінки — Адасовська, а Заньковецькою вона стала на честь улюбленого села в Чернігівській області. Ось так одні жінки беруть прізвище чоловіка, а інші назавжди віддають своє серце малій батьківщині. 

Марія Заньковецька — перша, кому присвоїли звання Народної артистки республіки. Так що друга половина її серця назавжди була віддана сцені. 

Не хочеться їхати, але ТЕТ вже чекають далі — Хмельницькі винахідники Андрій та Сашко готові показати всі неймовірності заходу України. Тому не зволікаємо і вирушаємо далі.