“Най сніжить: Три романтичні історії на свята” — Джон Грін, Морен Джонсон, Лорен Міракл 

Як можна закохатися взимку, якщо все найгарніше заховане під шарами одягу? Ніяких тобі привабливих вигинів та широких посмішок. Історії Джона Гріна, Морен Джонсон та Лорен Міракл доводять протилежне. В книзі зібрані три розповіді про підлітків, які не були знайомі один з одним, але долі яких неймовірно переплелися у ніч проти Різдва. 

Книга потішить тебе, якщо ти бажаєш провести легкий вечір з кавою чи глінтвейном. Історії читаються на одному диханні, але завершення кожної з них непередбачуване.   

“Санта-Хрякус” — Террі Пратчетт 

Гумористичне фентезі побачило світ на рубежі 20 та 21 століть. У Пласкому світі істоти кожного року відзначають Страхоздво і тим, хто гарно поводив себе протягом року, Санта-Хрякус приносить подарунки. Але раптом через інтриги аудиторів реальності люди перестають вірити в Санта-Хрякуса і він зникає. А без Санта-Хрякуса на планеті перестане сходити сонце і все живе загине. Тому рятувати ситуацію буде… Смерть. Так, єдина і неповторна доставить подарунки і спробує врятувати цей світ. 

Сподобається тобі, якщо любиш гарний англійський гумор та незвичний погляд на речі.  

“Шоколад” — Джоан Гарріс 

В маленькому французьку містечку життя йде своєю чергою, доки там не з’являється Віанна з дочкою Анук. Віанна — дуже гарна жінка, яка одразу причарувала містян і відкрила власний магазин-шоколадню. Там вона пригощає гостей ласощами з шоколаду, які пробуджують таємні бажання та допомагають їм справдитися. 

Книгу екранізували, одну з головних ролей виконав Джонні Депп. Історія ідеально підходить для вечору на самоті та роздумів. 

“Природа всіх речей” — Елізабет Гілберт 

Жага самопізнання заводить нас іноді в неочікувані місця. Головна героїня книги, Алма, має гострий розум та бажання дізнаватися нове, до того ж вона живе в епоху великих наукових відкриттів. Але вона жінка, тому її багато в чому обмежують через стать. 

Дівчина намагатиметься досягти визнання у чоловічому світі ботаніків, пізнати себе та свою сексуальність. Можливо, її відкриття перевершить роботи Чарльза Дарвіна. Якщо вона не здасться. 

Для тих, хто хоче краще розуміти себе, власні бажання та не соромитися їх. 

“Коханці Юстиції” — Юрій Андрухович 

Основні події книги відбуваються в середині 17 століття у Львові. Всього ж канва розповіді рухається від 7 до 20 століть і простягається по всій Галичині. Містичні події, жорстокі, часто несправедливі покарання, захоплені дияволами душі та гріховні пристрасті злочинців — читач відчуває, як низько впали герої книги, якщо вирішилися на таке. 

Нещасливі коханці примхливої Юстиції — що з ними станеться на наступній сторінці? 

Напівмістична, напівісторична книга, що захоплює з першого рядка своєю кінематографічністю: “Нехай здійсниться правосуддя. Нехай загине світ”.