Задоволення – річ така ж суб’єктивна, як і краса. Хтось сходить з розуму від поїдання кавуна, комусь найкраще почитати книжку. А є ті, хто не може жити без запаху бензину, фарби та клею. ТЕТ розбирався з цією стороною задоволень: що може означати твоя трепетна закоханість в запах ацетону.

  • Запах нагадує про щось приємне

Тобі 5 років, мама складає речі в багажник, ви сідаєте в автомобіль і їдете на море. А по дорозі заїжджаєте на заправку і салон наповнює запах бензину. Хіба він може бути неприємним, якщо в руках улюблена книжка з картинками, мама з татом сміються над якимось жартом по радіо, а попереду мооооре? Наш мозок одразу пов’язує приємні емоції з запахом. І коли ти вже дорослим вдихаєш такий запах, то несвідомо повертаєшся до цих спогадів і бензин (лак, клей – підстав потрібне) пахтітиме для тебе краще за Chanel №5 (чесно кажучи, парфуми так собі). 

  • Не вистачає заліза в організмі 

Ти їси мало яблук, сидиш на суворій дієті, багато працюєш або вагітна (пункт поки що тільки для дівчат) – в тебе може впасти рівень заліза в крові і з’явиться аномальне бажання носити всюди клей-олівець і його нюхати. Через це втомлюватися ти будеш ще швидше, почнуться проблеми зі зосередженістю, випадатиме волосся і ламатимуться нігті. Їж більше чорного шоколаду, круп, яєць, горіхів, гранатів, білих грибів та чорниці і спокійно насолоджуйся запахами квіточок. 

  • Ти передивився мультик «Таємниця третьої планети»

Той, що про невгамовну Алісу та її пригоди. Пам’ятаєш планету Шелезяка, на якій жили роботи і харчувалися машинним маслом, бензином і лаком? Так от, забудь. Тоді і запахи подобатися перестануть.