Люди, які працюють в індустрії кіно, зазвичай дуже вірять в різноманітні прикмети. Взагалі, свої прикмети є в кіношників різних країн та навіть кожна знімальна група може навести пару прикладів своїх унікальних марновірств. Проте є декілька символічних дій, з якими знайомі всі працівники цієї галузі на пострадянському просторі. 

Сьогодні ТЕТ вирішив розібратися: нащо перед зйомками люди б’ють посуд, і чому гопники Мішаня та Кабан з "Країни У" є єдиними, кому дозволяють лузгати насіння на знімальному майданчику. 

Герої ТЕТ часто викладають в соціальні мережі фотографії з тарілками. Зазвичай такі пости з’являються в дні початку зйомок нових проектів та свіжих сезонів твоїх улюблених серіалів. Тарілки на фото зазвичай цілі, проте, повір, вже за декілька хвилин вони розлітаються на купу маленьких уламків. Нащо ж трощити таку симпатичну штуку? Задля привернення удачі! Ніхто не знає звідки пішла ця традиція, проте вже довгі роки тисячі знімальних груп виконують цікавий та, на перший погляд, дивний ритуал. Купується проста біла тарілка. На ній маркером пишуть імена всіх причетних до знімального процесу, а в перший день зйомок (наприклад, після першого вдалого дублю) тарілку б’ють. Кожен член команди забирає собі по шматочку тарілки, а після завершення зйомок їх знову збирають докупи. Вважають, що, якщо тарілка збереться та всі шматочки будуть на місці, то фільм матиме успіх у глядачів. 


Цікаво, що за кордоном ніхто не знає про таку традицію вітчизняних кіношників, тому при зйомках поза Україною їхнє биття тарілок зазвичай викликає подив у колег. 

До чого ж тут насіння? Це ще одна цікава прикмета з кіносвіту. Вважається, якщо хтось зі знімальної групи на майданчику гризе насіння, то фільм чи серіал обов’язково провалиться в прокаті. Деякі вітчизняні режисери навіть кажуть, що виганяють з майданчику будь-кого, хто їсть насіння – навить генерального продюсера. А ось Мішаня з Кабаном можуть дозволити собі майже будь-що. Поспостерігати за пригодами сімферопольських гопників з “Країни У” ти можеш прямо на нашому сайті.