Оксана Білозір

Оксана Білозір народилася у місті Бурштин Рівненської области. Трохи символічно, як вважаєш? Зараз Оксана в основному займається політичною діяльністю, але більшість пам’ятає її саме за запальними україномовними хітами. 

Левко Лук’яненко

Якби про цього чоловіка написали вірш, то в ньому обов’язково були б слова: “Я на гору круту, крем’яную, буду камінь важкий підіймать, І несучи вагу ту страшную, буду пісню веселу співать”. Вірш Лесі Українки краще за все описує життєву долю Левка Лук’яненка. Він пережив репресії, політичне ув’язнення та роки заслань в таборах суворого режиму. Але до кінця життя “співав веселої пісні”. 

Юрій Луценко

Вперше в Україні значення слова так міцно закріпилося за однією людиною. І у Юрія це слово — “люстрація”. У 2014 році багато політичних та громадських діячів дізналися про значення цього слова, і Оксфордський словник міг сміливо визначити “люстрацію” словом року. 

Олена Теліга

І трохи про поезію. Олена прожила коротке життя, більша частина якого пройшла під канонади Першої та Другої світових війн, але залишила яскравий слід в історії світу. Вона вважала, що роль української жінки є так само надзвичайною, як надзвичайним є положення українського краю. Вона мусить бути і його фундатором, допомагаючи чоловікам, і в той же час господинею в чоловічому світі. 

Ось і завершилася наша подорож Рівненською областю. ТЕТ прощається з містом на березі Случа і вирушає на Чернігівщину. Не забудь захопити з собою теплий одяг — мороз обіцяє пощипати щічки.