Пансексуальність?

Ні, друже. Це не дивна схильність до землевласників і кривдників кріпаків. Батько Тарас тебе б не зрозумів. Ти живеш у 21 сторіччі, тому маєш звикнути до безлічі загадкових слів, що описують найрізноманітніші поняття та факти, які були, є і точно будуть в майбутньому. Кожному з них знайдеться власне формулювання. Коли мова йде про таку «цікаву» тему, як секс, науковці зовсім не лінуються і спритно дають власну назву кожному новому поняттю. Щоб ми з вами зовсім не розслаблялись і старанно вивчали всі нові визначення. А як інакше? Незнання не виправдовує. В найкращому випадку серед друзів роль «австралопітека» точно твоя, в найгіршому — будеш вимушений й надалі жити із застарілими стереотипами. Отже, до справи.

Не зважай на деталі

Колір шкіри, волосся, вік,сексуальна орієнтація, розмір взуття й навіть стать — все це для пансексуала не має жодного значення. Сама філософія пансексуальності полягає в формуванні нового погляду. «В тебе є можливість знайти справжнє кохання, відкинь ці дурні стереотипи, чувак! Тобі подобається проводити свій час з другом? Ти вважаєш його найцікавішою людиною у світі? Він ніколи не зрадить і завжди поруч? Чого ти чекаєш? В тебе є всі можливості зв’язати з ним своє життя і побудувати міцну сім’ю!» Це бачення світу дозволяє пансексуалам по-справжньому кохати весь світ. Хіба це не чудово?

Проте, не слід плутати з бісексуальністю. Якщо бісексуала приваблюють і чоловіки і жінки, то пансексуал закриває очі на ці дрібниці і обирає собі партнера незважаючи на належність до тої чи іншої категорії. «Гендерна сліпота» — саме так просто і точно в ціль можна охарактеризувати цей феномен.


До фактів

Префікс pan- родом з грецької мови, і означає «все» або «кожен». Сама суть всього поняття вже криється в перекладі слова. Ідеологія з’явилась на світ в середині дев’яностих, проте справжнього розмаху у світі отримала не так давно. Пояснення доволі просте. Сучасна молодь приділяє набагато більше уваги власній диференціації (і сексуальній також) ніж це робили минулі покоління.

Що й казати, немало західних зірок скористувалися хвилею «хайпу» і здійняли солідний ажіотаж навколо власних «переживань» та «інтимних історій»

В Україні на сьогоднішній день досить тихо. Про пансексуальність як про поняття знають небагато, та й ті, хто знає, особливо не розголошується на цю тему. Можливо, доволі консервативне суспільство не сприяє розповсюдженню сексуальної грамотності? Проте, особисто я бачу розвиток та «голод» молодняка до нових понять та визначень, що допоможуть знайти, а головне зрозуміти себе.