Скеля Довбуша

Ватажок опришків Олекса Довбуш хвилював не тільки розуми багатих чоловіків, а й серця жінок. Тому історія скель Довбуша пов’язана також і з коханням. Сюди варто приїхати з кількох причин: 

  • це дуже мальовничий куточок Івано-Франківщини. Посеред полонин стоїть природнє нагромадження скель, яким більше мільйона років; 
  • скелі люди почали використовувати ще з 10 століття як місце для молитв та жертвоприношень. Вважають, що скелі володіють особливою силою;
  • з найвищою скелею пов’язана легенда: сміливець, що збереться на неї, точно отримає серце дівчини, в яку закоханий

Олекса з іншими опришками використовував скелю як фортецю, зміцнювали її і закривали щілини. Це місце зберегло у собі відголоски боротьби народу за волю. 

Куди їхати? с. Бубнище, Івано-Франківська область 

Острів Інь-Янь 

Вінницька область пишається Південним Бугом, ця річка є одним з визначних місць краю. В Івано-Франківській області такою річкою є Дністер. Той, що тихе плесо розпростер. Крім того, що річка сама по собі дуже гарна, а в деяких місцях ландшафтом вона нагадує бразильську Амазонку — це ще не всі дива. 

На кордоні Івано-Франківської та Тернопільської областей, в Дністровському каньйоні є острів Інь-Янь. Йому всього 49 років, утворився він внаслідок повені, яка значно змінила ландшафт місцевості. Острів за формою схожий на відомий символ, а атмосфера навколо навіває відчуття цілісності з природою. До острову варто їхати, якщо хочеш насолодитися красою всього Дністровського каньйону, адже подивитись там є на що. 

Куди їхати? с. Литячів, Івано-Франківська область 

Вулкан з грязюки та нафти 

Вулкан з грязюки та нафти — не те, що очікуєш побачити в рейтингу привабливих місць краю. Але це чудово освіжає і змушує подивитися на речі з нового боку. Цінувати і помічати те, що раніше здавалося непотребом. 

Грязьові вулкани утворилися завдяки силам людини та природи. Через видобувні роботи в землі утворилося кілька розломів, грунтова вода піднялася і розмила їх ще більше і пішла вглиб до нафти. Вода вступила взаємодію з нафтою і це викликало великий викид теплової енергії, що триває досі. Адже реакція постійно оновлюється. 

Всього є 20 таких кратерів з яких з різною силою вилітає багнюка, глина, вода або нафта. Всі речовини мають нестандартний хімічний склад. Поруч з кратерами складається враження, наче десь поряд закипає велетенський чайник, який не можна вимкнути. 

В одному місці є власний вічний вогонь: місцеві жителі провели трубку до невеликого родовища газу і підпалили кінчик. Так вони запобігли накопиченню газу, що міг би вибухнути чи когось отруїти. Трубка горить вже протягом 30 років.

Куди їхати? с. Старуня, Івано-Франківськ область 

Франківщина має ще багато див, і багато з них людського походження. Крім нашого незвичного путівника не забудь зазирнути в стандартні туристичні карти— там теж є на що подивитися. А поки поїхали далі — на нічний бік Івано-Франківщини