Найбільш іронічний режисер сучасного Голівуду випустив у широкий прокат свій знаковий фільм у 2014 році. Стрічка отримала 92% позитивних глядацьких відгуків та була удостоєна дуже високих оцінок кінокритиків. ТЕТ не буде розкривати тобі секрети сюжету легендарної стрічки, адже зануритися в атмосферу цієї картини разом зі всією країною ти зможеш уже в цю п’ятницю. А зараз ми лише поділимося з тобою декількома цікавими фактами про “Готель “Гранд Будапешт”.

Кадри, які зображують вигадане місто Лутц, насправді відзнімали на вулицях Герлиця, прадавня європейська архітектура якого приваблює купу режисерів з усього світу. Частково сцени фільму також знімали в Дрездені та замках Саксонії. А от інтер’єр готелю “Гранд Будапешт” насправді відзнімали в стінах універмагу Görlitzer Warenhaus та в декораціях кіностудії. Фасаду ж будівлі в реальності не існує — його створив художник Адам Штокхаузен, якого надихнули фотографії готелей “Брістоль Палас” у Карлових Варах та “Геллерт” у Будапешті.

Автором музики до фільму став композитор Александр Депла, який міксував свої твори з російськими фольклорними мотивами. У саундтреку до “Готелю” використовувались музичні теми, зіграні на балалайках, а тема титрів була виконана Державним академічним російським ансамблем імені Л.Г. Зикіної.

Особливо уважні глядачі можуть помітити, що розміри зображення у фільмі весь час змінюються. Режисер відзняв стрічку у трьох форматах зі співвідношенням сторін 1,33, 1,85 та 2,35:1. Кожен з форматів відповідає певному часовому відрізку, тож різні пропорції кадрів можуть підказати глядачу, в яку епоху він потрапив. 

Наостанок ТЕТ вирішив нагадати, що стрічка “Готель “Гранд Будапешт” номінувалася просто на неймовірну кількість світових нагород: вона отримала 4 “Оскара”, 5 статуеток BAFTA, Золотий глобус та ще більше 10 різних нагород. І саме в цю п’ятницю на телеканалі ТЕТ ти може побачити цю історичну картину власними очима. Не пропусти головну подію тижня!