Острів кохання

Якщо шукаєш де оригінально зробити пропозицію руки та серця — острів кохання в Старому Солотвині ідеальне для цього місце. Дуже гарне та романтичне. На річці Коднянка знаходиться невеликий острів, а на ньому стоїть будиночок, оточений похилими вербами. Більше на острові не вмістилося нічого, та й не треба. До будинку рибалки веде вузький дерев’яний місток через річку. Раніше не було навіть місточка, і до острова можна було дістатися лише човном. Так, це романтика 200 рівня, яка ще не стала банальною. 

Де шукати: с. Старий Солотвин, Житомирська область

Оборонне підземне містечко

Зараз це місто-музей. Його збудували менше ста років тому, у 1937 році, на випадок війни. Пізніше, під час Другої світової, гарнізон витримав місячну облогу, а німецькі війська зайшли лише тоді, коли запустили в печеру отруйний газ. Незважаючи на це, гарнізон боровся не на життя, а на смерть, і серед живих лишилося лише троє з героїв. Німці були настільки цим вражені, що вирішили не вбивати їх. Така собі ведмежа послуга. 

До 2005 року оборонне містечко було засекреченим, а зараз для відвідувачів відкрили один поверх. Всього їх 7, а старожили кажуть, що навіть більше. Місто в будь-який момент може стати оборонною фортецею: там досі працює система вентиляції, є виходи в різні частини міста і власний водопровід. Навіть дорослі можуть пограти в шпигунів та партизанів.  

Де шукати: м. Коростень, Житомирська область 

Замок Радомисль  

Замок, що вріс в скелю. Фортецю Радомисль збудували на початку 17 століття як фабрику з виготовлення паперу для Києво-Печерської Лаври. Пізніше замок відреставрували і відтворили оригінальні архітектурні рішення того часу. Радомисль не має фундаменту — його збудували на скелі, тому він наче вростає в навколишню природу. Всередині, незважаючи на погоду за вікном, завжди +18. 

Фортеця Радомисль захоплює подих архітектурою, історією та своєю єдністю з середовищем. Це рукотворний замок, який оберігає природа. 

Де шукати: м. Радомишль, Житомирська область 

Багатостороння Житомирська область змогла здивувати ТЕТ. Сподіваємося, ти також перейнявся цією атмосферою і готовий їхати далі — читати в давніх манускриптах моторошні міфи та легенди краю