Гамбургер з оленини

На фото та в кіно помітно, що Санта має значний животик. Але робота в нього не сидяча та й в димарі треба пролазити. Як це він так? Все просто — захоплення фаст-фудом. В районі Лапландії кількість оленів дорівнює кількості населення і в місцевих фаст-фудах дають скуштувати гамбургери з оленини. 

В Україні існує багато обмежень на полювання на диких тварин, тому рецепт писати не будемо. Оленячий гамбургер ти зможеш скуштувати лише в Лапландії. Тільки не захоплюйся, а то станеш схожим на Санту.  

Скрипучий сир

Щоб готувати сир за класичним рецептом, необхідно мати сироварню. ТЕТ розуміє, що на світі небагато таких щасливців, тому просто розповість, за що цей сир люблять у Лапландії. В процесі приготування на сирі утворюється кірка, що під час їжі починає скрипіти на зубах. 

Раніше скрипучий сир так цінували, що видавали ним зарплату працівникам. Ті засушували його, щоб зберегти на довше. Трохи нагадує 90-ті в Україні, коли зарплатню також видавали виготовленими речами.  

Пунш 

Хіба Санта вживає алкоголь? Якщо помірно та з розумом — це чудовий напій, що зігріває. Класичний рецепт ромового пуншу такий: 

Дві склянки цукру розчини в одному літрі міцного чорного чаю. Змішай окремо літр рому та два літри червоного сухого вина і додай суміш до чаю. Постав отриману рідину на плиту та влий по півсклянки апельсинового та лимонного соків. Напій нагрій, але не доводь до кипіння. Після проціди через марлю та подавай гарячим зі шматочками лимону та апельсину. 

Спробуй також приготувати смачний грог, він зігріє в зимові вечори 

Дивне у Санти меню. Але на те він і казковий персонаж, може дозволити собі дивацтва. А ми стрибаємо в оленячу упряжку (доки на гамбургери не пустили) і їдемо дивитися на красу полярного сяйва та резиденції Клауса.